Regulator of Social Housing (RSH) - Board Member Reappointment (Reappointment)

Announced
Body: Ministry of Housing, Communities and Local Government
Appointing Department: Department for Communities & Local Government
Number of Vacancies: N/A

Announcement

An announcement has been made on the outcome of this appointment.

On 23 July 2020, the Right Honourable Christopher Pincher MP, Minister of State for Housing, reappointed Elizabeth Butler as a Member of the Board of the Regulator of Social Housing for a further 3 years. Her term will commence on 31 August 2020 and end on 30 August 2023.

Date: 23/07/2020

View Announcement

Elizabeth Butler has been reappointed as a Board Member to the Regulator of Social Housing.

Return to Search