Trevor Pearce has been reappointed as Chair as Members of UK Anti-Doping (Reappointment)

Announced
Appointing Department: Department for Digital, Culture, Media and Sport
Number of Vacancies: 1

Announcement

An announcement has been made on the outcome of this appointment.

The Secretary of State has reappointed Trevor Pearce for a term of four years from 23 February 2021 to 22 February 2025 as Chair of UK Anti-Doping and has appointed Mark Foster and Suman Ziaullah as Members of UK Anti-Doping for a term of four years from 15 July to 14 July 2025.

Date: 23/02/2021

This is a reappointment

This post is NOT regulated by The Commissioner for Public Appointments.

Return to Search